کابل RG-59

RG-59 یک نوع مخصوص از کابل های کواکسیکال است که اغلب برای ارتباطات سیگنال RF و ویدیوهای توان پایین استفاده می شود. کابل دارای امپدانس مشخثه 75 اهمی، و ظرفیت الکتریکی درحدود 20pF/ft (60pF/m) است. امپدانس 75 اهمی با یک آنتن دو قطبی در فضای باز منطبق می شود. RG ( برای راهنمای رادیووی) در اصل یک شاخص واحد برای کابل فرکانسی رادیویی توده ای (RF) در سیستم الکتریکی نوع طراحی مشترک ارتش آمریکا بود. پسوند /U برای استفاده عمومی ابزار است. عدد 59 به طور متوالی تخصیص داده شده است. شاخص واحد RG دیگر بخشی از سیستم JEDTS (MIL-STD-196E) نیست و کابلی که امروز با برچسب RG-59 فروخته می شود لزوماً مشخصه های نظامی را برآورد نمی کند.

RG-59 اغلب در فرکانس های ویدیویی باند پایه مانند ویدیو ترکیبی استفاده می شود. اما اتلافات فرکانس بالای آن این اجازه را نمی دهد که در فواصل بسیار زیاد استفاده شود؛ در این کاربردها، RG-6 یا RG-11 استفاده می شود. در حالت هایی که فاصله انتقالی برای رسانه بسیار طولانی است، گزینه هایی مانند UTP (سیم بهم تابیده بدون محافظ) یا فیبر نوری می توانند استفاده شوند.

کابل کواکسیکال RG-59 معمولاً با تجهیزات مصرف کننده مانند VRC ها یا دریافت کننده های ماهواره ای/کابلی دیجیتال بسته بندی می شوند. سازندگان تمایل به تولید کردن کابل های RG-59 دارند زیرا هزینه های آن کمتر از کابل RG-6 است. هر چند که، با توجه به آماده سازی در فواصل کوتاه ( معمولاً 4-6 فوت یا 1.2-1.8 متر) برای این نوع از استفاده ها معمولاً کافی است.

RG-59 معمولاً برای همگام سازی دو دستگاه صوتی دیجیتالی مانند دستگاههای نوری ADAT استفاده می شوند. به این ویژگیساعت جهانی می گویند.

ولتاژ قطع بالاتر RG-59، اجازه استفاده از ولتاژ های بالاتر در آزمایشات علمی را می دهد.

 

منابع

  • Straw, R Dean (ed.). The ARRL Handbook for Radio Communications 2006 (83rd ed.). Newington, CT: American Radio Relay League. ISBN 0-87259-949-3OCLC 62026192.

محصولات پرفروش

تولید کننده‌ها