کابل RG-6

RG-6/U یک نوع متداول از کابل های کواکسیال استفاده شده در طیف گسترده ای از دستگاههای خانگی و تجاری است. اصطلاح "RG-6" کاملاً عمومی است و به طیف وسیعی از طراحی های کابل اشاره دارد که نسبت به یکدیگر از لحاظ مشخثه های محافظتی، ترکیب هادی مرکزی، نوع دی الکتریک و نوع پوشش تفاوت دارند. RG در ابتدا یک شاخص واحد ( راهنمای رادیو، یا درجه رادیو) برای کابل فرکانس توده ای رادیو (RF) در سیستم الکتریکی نوع طراحی مشترک ارتش آمریکا بود. زیرنویس U به معنی استفاده از ابزار عمومی است. عدد به صورت پی در پی اختصاص داده است. شاخص واحد RG، دیگر بخشی از سیستم JETDS نیست(MIL-STD-196E) و کابل فروخته شده امروز تحت برچسب RG-6 بعید است بتواند مشخصات نظامی را برآورد بکند. در عمل،اصطلاح RG-6 معمولاً برای اشاره به کابل های کواکسیال با یک هادی مرکزی 18AWG و امپدانس مشخصه 75 اهمی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاربردها

شناخته شده ترین نوع RG-6، کواکس توزیع کابل تلویزیون (CATV) است که برای فرستادن سیگنال های تلویزیون به داخل یا خارج منزل استفاده می شوند و کابل های نوع RG-6 به استانداردی برای CATV تبدیل شده اند، که در سال های اخیر با RG-59 کوچکتر جایگزین شده اند. کواکس توزیع CATV معمولاً دارای یک روکش مسی فولادی  (CCS) هادی مرکزی و یک ترکیب از فویل آلومنیوم محافظ نواری است که معمولاً همراه با پوشش پایین ( در حدود 60 % ) هستند. کابل های نوع RG-6 نیز همچنین در برنامه های ویدیویی حرفه ای استفاده می شود، که هم سیگنال های ویدیویی آنالوگ باند پایه و هم سیگنال های رابط دیجیتالی سریالی  (SDI) را حمل می کند؛ در این کاربردها، هادی مرکزی معمولاً مس صلب است، که پوشش بسیار سنگین تر( معمولاً فویل آلومینیومی 95% مس نواری) است و برای بهبود پایداری امپدانس، تلرانس ها دقیق تر کنترل می شوند.

 

اتصال دهنده ها

کابل RG-6 معمولاً همراه با انواع اتصال دهنده ها در هر انتها نصب می شوند؛ در کاربردهای توزیع CATV، این اتصال دهنده ها معمولاً اتصال دهنده نوع F هستند؛ در ویدیو باند مبنای حرفه ای، اتصال دهنده های نوع BNC هستند و در یک برنامه کاربردی a/vمصرف کننده به غیر از RF و CATV، پلاگ های RCA هستند.

 

انواع RG-6

RG-6 در سه نوع مختلف طراحی و برای کاربردهای مختلف، موجود است. سیم«ساده» یا «منزل» برای سیم کشی داخل یا خارج ساختمان طراحی شده است. کابل «غرق شده با ژل مسدود کننده آب» برای استفاده در مجراهای زیرزمینی یا دفن مستقیم استفاده می شوند. کابل "پیغام رسان" یا "هوایی" می تواند شامل برخی مواد ضد آب باشد؛ اما با افزودن یک سیم پیغام رسان فولادی در امتداد آن، برای حمل تنش های درگیر در یک سقوط هوایی از یک قطب ابزار متمایز می گردد. سیم "Plenum" همراه با یک پوشش تفلون خارجی، برای استفاده در کانال های تهویه برای پاسخگویی به کدهای آتش است.

 

 

تضعیف/ از دست دادن سیگنال

در کابل ها، سیگنال با توجه به طول، ضعیف می شود. تضعیف با فرکانس بخاطر اثر پوسته ای افزایش می یابد.

 

RG-6 attenuation/signal loss

Frequency (MHz)

Attenuation (dB/100 ft)

1

0.2 (0.4 for CCS)

10

0.6

100

2.0

1,000

6.2


محصولات پرفروش

تولید کننده‌ها