تاریخچه کابل های کواکسیال

نوع کابل کواکسیال که ما می شناسیم، سیمی است که تلویزیون ما را به جعبه کابل ها متصل می کند و از آنجا، باکس های کابلی را به خارج دیوار یا پشت بام، برای دریافت سیگنال های تلویزیون می فرستد. کابل کواکس از آنچه که بسیاری از مردم تصور می کنند، قدمت بیشتری دارد؛ در این مقاله،میخواهیم تاریخچه اولیه کابل کواکسیال را بررسی کنیم.

کابل کواکسیال

سال 1880:

ریاضیدان انگلیسی Oliver Heaviside اثری را که در اصطلاح به آن «اثر پوسته ای در خطوط انتقال تلگراف» گفته می شود را مطالعه کرد و نتیجه گیری کرد که پیچاندن یک پوشش عایق به دور یک خط انتقال، سبب افزایش شفافیت سیگنال و بهبود دوام کابل می شود. او اولین کابل کواکسیال را در انگلستان ثبت کرد.

سال 1884:

پس از گذشت چهار سال، شرکت مهندسی برق Siemens & Halske، یک حق امتیاز مشابه با Heaviside را در آلمان به نام خود ثبت کرد. این شرکت در اروپا،تقریبا از بیست سال پیش از آن، برای توسعه یکی از اولین ژنراتورهای برق شناخته شده شناخته شده بود.

موسسه رویال در لندن، انتقال های هادی موج نشان داده شده توسط Oliver-Lodge را به نمایش گذاشت. این تکنولوژی نه تنها شامل اصول ارسال اطلاعات بر روی سیم های کواکسیال بود، بلکه شامل زمینه کاری برای انواع ارتباطات از جمله ارتباط رادیویی،راداری و ماهواره ای نیز می شد.

سال 1894:

اداره ثبت اختراع ایالات متحده، جایزه خود را به مخترع برگزیده، نیکولا تسلا برای ثبت اولین هادی الکتریکی اعطا کرد. این سه تکنولوژی در ترکیب با هم، مولفه های کلیدی مورد نیاز برای ساخت کابل های کواکسیال بود که امروزه ما از آن ها استفاده می کنیم.

سال 1931:

Lloyd Espenschied و Herman Affel اولین کابل کواکسیال قابل تشخیص را از طرف آزمایشگاه های تلفن AT&T’s Bell ثبت کردند. این مدل از کواکس، در ابتدا برای ترکیب دو سیم انتقالی به اشتراک گذارنده محور یکسان، به کار برده شد که دامنه فرکانسی بیشتری را امکان پذیر می کرد.

سال 1936:

بازیهای المپیک یازدهم برلین، اولین رویداد مهم برای انتقال تصاویر از طریق کابل کواکسیال بود. انتقال مدار بسته از بازیهای برلین تا لایپزیگ(یک شهر صنعتی در آلمان) که 150 مایل آنطرف تر بود، انجام شد. این، اولین تصاویر تلویزیونی مقیاس بزرگ بود که با موفقیت، در یک فاصله قابل ملاحظه، انتقال یافت.

استرالیا اولین کابل کواکسیال زیردریایی جهان را طرح کرد. 186 مایل سیم، جزیره تازمانیا را به جزیره اصلی استرالیا مرتبط کرد.

دفتر پست عمومی انگلستان، یک سیم تلفن کواکسیال مرتبط کننده شهر لندن به شهر بیرمنگام را نصب کرد. سیستم تلفن 130 مایلی، اولین سیستم در نوع خود، در انگلستان بود و 40 کانال تلفن مجزا را فراهم آورد.

سال 1941:

یک کابل کواکسیال به طول 220 مایل شهرهای مینیاپولیس، مینه سوتا، استیوس-پوینت و ویسکانسین را به هم متصل کرد. این اولین استفاده تجاری از کابل کواکسیال در ایالات متحده بود.این کابل قادر به ارائه یک کانال تلویزیونی تنها یا 480 خط تلفن بود.

سال 1956:

در آن سال، اطلس شماره 1 (TAT-1)، اولین سیستم کابل تلفن زیرآبی آنطرف اقیانوس اطلس  بود که قاره های آمریکا را به اروپا متصل می کرد. با سرمایه گذاری مشترک دفتر پست عمومی انگلستان و  AT&T در هسته خودشان، یک کابل کواکسیال که بیش از 1500 مایل دریایی طول داشت، به وجود آمد. TAT-1 شهرهای اوبان،اسکاتلند،کلارنویل و نیوفاندلند را به هم متصل کرد.این سیستم در داخل خود، 36 تماس را حمل می کرد و تا سال 1987 ارائه سرویس می کرد.

تست کابل های کواکسیال مقیاس بزرگ، یک موفقیت تمام عیار هم از نظر تجاری و هم از نظر علمی بود.این تکنولوژی دوام و قابل اطمینان بودن خود را در فواصل زیاد، ثابت کرد. با منقضی شدن حق امتیازها و حرکت شرکت ها به سمت بازار کواکسیال، کابل ها اصلاح و کوچکتر شدند.

تاریخچه کابل کواکسیال


محصولات پرفروش

تولید کننده‌ها