lalzaarblog

بهترین لامپ برای روشنایی منزل

بهترین لامپ برای روشنایی منزل

آیا میدانستید رنگ نور نامناسب میتواند به تدریج ما را عصبی کند؟ یا اینکه نورهای متفاوت میتوانند محیط زندگی ما را بزرگتر یا کوچکتر از ابعاد واقعی نشان دهند؟ بعلاوه اینکه بعضی لامپها اساسا خطرناکند و در صورت شکستن سلامتی ما را تهدید میکنند. بسیاری از افراد بدون هیچ برنامه ای لامپ منزل یا محل کار خود را می خرند. خرید بهترین لامپ برای روشنایی منزل ما، نیاز به شناخت فضاهای مختلف خانه، همچنین شناخت انواع لامپ دارد.

رنگ نور و نوع لامپ، تاثیرات بسیار زیادی بر زندگی ما دارند. اتاقهای مختلف، لامپهای متفاوتی میخواهند. در بعضی از اتاقها، شما میخواهید که نور لامپ، تمام اتاق را روشن کند. در بعضی از اتاقها میخواهید نور یک جای خاص را روشن کند. بعضی وقتها میخواهید که لامپ، رو به یک دکور یا اشیای دکوری باشد، یا اینکه خود لامپ، یک دکور باشد.

فضاهای متفاوت خانه را بشناسیم

اتاق نشیمن و پذیرایی، عمومی ترین جای خانه هستند

اتاق پذیرایی یک مکان عمومی و پر استفاده در خانه است. هر کسی که وارد خانه شما شود، در پذیرایی مینشیند و همه چیز در پذیرایی ، بیشترین دید را دارد. بیشترین زمان را افراد در اتاق پذیرایی میگذرانند.

لوستر معمولا بیشترین سهم روشنایی را در پذیرایی دارد. اگر لوستر شما نور کافی را تامین نمیکند میتوانید از لامپهای با توان بالاتر استفاده کنید. آباژورهای رو میزی و پایه بلند که روی زمین قرار میگیرند، روشنایی تزیینی و دکوری ایجاد میکنند. چراغهای هالوژنی معمولا در آرکها به کار میروند و اگر همه با هم روشن شوند، در روشنایی تاثیر قابل توجه دارند، اما زیبایی آنها بیشتر از روشنایی شان اهمیت دارد. چراغهای دیواری هم روشنایی دارند و هم زیبایی. اگر میزان نور شما کم است، سعی کنید کمبود نور را با پرنور کردن لامپهای چراغ دیواری جبران نکنید. این کار زیبایی دیوارها را میگیرد.

معمولا تعداد لامپای لوستر زیاده و وقتی باهم روشنشون میکنیم اونم تو تابستون، انگار یه بخاری از سقف آویزون کردیم. برای لامپای لوستر سعی کنین از لامپای جایگزین استفاده کنین که اصلا گرمای لامپای قدیمی رو ندارن. سالمترین و پرنورترین لامپ لوستر رو اینجا بشناسین!

اگردر اتاق پذیرایی خود، میز ناهارخوری دارید، و میز ناهار خوری نزدیک لوستر نیست، میتوانید از چراغهای حبابدار آویز، روی میز ناهار خوری استفاده کنید. یا از چراغهایی که با پایه بسیار بلند از روی زمین، روی میز را روشن میکنند. در این صورت، هم نور بیشتری روی میز دارید و هم اینکه نیاز به پرنور کردن بیش از اندازه فضای خانه با لامپهای لوستر و دیواری ندارید.

جاهای مختلف خونه رو بشناسین و برای هر قسمت لامپ مناسب تهیه کنین. اتاق پذیرایی جاییه که همه افراد اونجا جمع میشن و همه چیز رو میبینن و عمومیه. اما اتاق خواب کاملا خصوصیه.  نور اتاق کودک باید به سلیقه خود کودک باشه نه شما!

اگر قاب عکسی روی دیوار دارید یا اینکه ظرف دکوری خاصی در اتاق پذیرایی دارید، از چراغهای با نور متمرکز، برای روشن کردن آنها استفاده کنید. در این چراغها، از لامپی با شدت نور ملایم و نه خیلی زیاد استفاده کنید. این لامپ قرار نیست که اتاق را روشن کند بلکه ، فقط قرار است دکور یا قاب عکس شما را زیبا کند. برای این چراغها، لامپهایی با زاویه نور کم، استفاده کنید تا نور متمرکز، بتواند نگاههای میهمانان را جذب کند.

اگراز آباژور روی زمین یا میزهای کنار دیوار استفاده میکنید، حواستان باشد که این چراغها نباید در مسیر دید افراد قرار گیرند و میهمانان مجبورباشند برای دیدن یکدیگر خم شوند. دیگر اینکه، نور این چراغها نباید چشم افاد را بزنند.

انتخاب لامپ و چراغ برای اتاق خواب

میتوانید از لامپهای آویز یا لوسترهای با تعداد شاخه کم برای اتاق خواب استفاده کنید. اگر لامپ آویز برای اتاق خواب ندارید، میتوانید از یک یا دو آباژور زمینییا رو میزی با ارتفاع مناسب برای روشنایی کلی اتاق خواب استفاده کنید. اما درنظر داشته باشید که نور لامپها، نباید تخت خواب شما را بیش از حد روشن کنند.

برای تخت خواب میتوانید از نورهای متمرکز اما ملایم استفاده کنید تا محل استراحت شما بسیار جذاب تر و آرامش بخش تر باشد. لامپهای توان بالا با روشنایی زیاد برای اتاق خواب مناسب نیستند. نورهای متمایل به زرد بیشتر از نور های سفید برای اتاق خواب توصیه میشوند.  این را هم از یاد نبرید که اتاق خواب بر خلاف اتاق نشیمن، یک مکان کاملا خصوصی است و کاملا مطابق سلیقه شخصیتان آن را نور پردازی کنید.

برای اتاق غذاخوری چه لامپی استفاده کنیم؟

در اتاق غذاخوری، تمرکز نورها روی غذا و میز است. استفاده از لوستر و چراغهای آویز، در اتاق ناهارخوری بسیار رایج است. اما اگر فضای شما بزرگ است، میتوانید از آباژورهای ایستاده روی زمین یا میزهای عسلی، برای افزایش روشنایی و زیبایی نورپردازی استفاده کنید.

در انتخاب نور لامپها دقت کنید. نور لامپها در احساس ما نسبت به محیط و حتی زیبایی غذا، بزرگ وکوچک دیده شدن محیط تاثیر دارند. بیشتر نورهای موجود در بازار آفتابی یا مهتابی هستند.

چه لامپی و چراغی برای اتاق مطالعه خوب است؟

میتوانید برای مطالعه از چراغ مطالعه استفاده نکنید. برای روشنایی محیط از لامپهای آویز و لوستر، یا آباژور و چراغ دیواری استفاده کنید و برای روشنایی بیشتر روی میز مطالعه، از نورهای مکمل استفاده کنید. با این کار تمرکز بیشتری روی مطالعه خواهید داشت و فضاهای روشن اتاق برای شما حواسپرتی ایجاد نمیکنند.

برای اتاق کودک از چه نوری استفاده کنیم؟

نور اتاق کودک در درجه اول باید برای خود او جذاب و دوست داشتنی باشد. برای اتاق کودک به فکر زیبایی از نگاه خودتان نباشید. میتوانید از لامپهای تزیینی با نورهای متفاوت از آفتابی و مهتابی، استفاده کنید. لامپهای رنگی، برای چراغ خواب و لامپهای با نورهای معمولی برای لوستر یا چراغ دیواری.

برای آشپزخانه از چه لامپی استفاده کنیم؟

آشپزخانه تقریبا روشن ترین قسمت خانه است. برای آشپزخانه باید لامپهای پرنورتری از بقیه فضاها تهیه شود. از لامپی استفاده کنید که نور زیادی داشته باشد. خصوصا صفحه های کابینت که خانم خانه مشغول به درست کردن غذا میشود، باید روشن تر از جاهای دیگر باشند.

 

ممکن است شما این مطالب را دوست داشته باشید
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
برای دیدن دستورالعمل پاکسازی در هنگام شکستن، روشهای پیشگیری از خطر و جایگزین لامپهای کم مصرف
مقالات فنی و تخصصی بعدی ما را در ایمیلتان ببینید!
اگر از این مطلب خوشتون اومده، در خبرنامه لاله زار بلاگ عضو بشین. انتشار مطالب جدیدمون رو در ایمیلتون خبر میدیم!
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین