lalzaarblog

مشخصات فنی سیم و کابل

1,605

در بخش مشخصات محصولات سیم و کابل در سایت لاله زار، همچنین در پرونده های مربوط به استانداردهای تدوین شده موسسه استاندارد ایران، پارامترها و اصطلاحاتی مطرح میشوند که بعضا نیاز به توضیحات دقیق دارند. در این صفحه، بعضی از این اصطلاحات و پارامترها، توضیح داده شده اند.

مطابق با استاندارد ملی ایران ISIRI 607

استاندارد مربوط به سیم ها و کابل ها با عایق PVC و ولتاژ نامی تا 450/750 ولت با عدد 607 مشخص میشوند. برای مطالعه این پرونده ها میتوانید استاندارد 607 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران را مطالعه کنید.

کد مشخصه کابل در استاندارد ملی ایران 01-607

انواع سیم و کابل تحت پوشش استاندارد 607 ایران، با یک کد دو رقمی مشخص میشوند که بعد از شماره این استاندارد قرار میگیرند. رقم اول نشان دهنده گروه اصلی سیم و کابل، و رقم دوم، مصرف نوع به خصوص سیم و کابل در گروه اصلی میباشد. میتوانید استاندارد 607 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران را مطالعه کنید.

مطابق با استاندارد IEC به شماره IEC60227

IEC60227، استاندارد سیم و کابل کمیته الکتروتکنیکال جهانی IEC است. با استاندارد IEC60227 در سیم و کابل بیشتر آشنا شوید.

کلاس هادی

هادی همان رسانای سیم و کابل است که جنس آن معمولا مس یا آلومینیوم است. شکل هادی در سیمها چند دسته کلی یا کلاس دارد : مفتول، نیمه مفتول و افشان و … برای مطالعه دقیق تر این کلاسها، کلاسهای هادی در سیمها را بخوانید.

دامنه حرارتی در حالت خم شو

اگر این محصول در محلهای غیر ثابت مانند کانوایرها استفاده شود، و مدام در حال خم و باز شدن باشد، مصرف کننده فقط مجاز است در این محدوده دمایی از محصول استفاده کند.

دامنه حرارتی در حالت نصب ثابت
اگر این محصول در محلهای ثابت مانند لوله خرطومی ساختمانی یا در دستگاههای برقی استفاده شود، و بعد از نصب و در حین استفاده ثابت باشد، مصرف کننده میتواند در دما، از این محصول استفاده کند.

جریان مجاز و حداکثر جریان

جریان مجاز یعنی جریانی که میشود به صورت پیوسته از این سیم گذراند. حداکثر جریان، آن جریانی است که بعد از آن سیم از بین میرود. در هیچ کاربردی، نباید از جریان مجاز عبور کنید و به سمت حداکثر جریان بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
برای دیدن دستورالعمل پاکسازی در هنگام شکستن، روشهای پیشگیری از خطر و جایگزین لامپهای کم مصرف
مقالات فنی و تخصصی بعدی ما را در ایمیلتان ببینید!
اگر از این مطلب خوشتون اومده، در خبرنامه لاله زار بلاگ عضو بشین. انتشار مطالب جدیدمون رو در ایمیلتون خبر میدیم!
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین