lalzaarblog

مدل اتاق خواب و مقایسه 4 سبک سنتی ، مدرن ، کلاسیک و معاصر

534

برای طراحی چیدمان اتاق خواب هم مانند سایر قسمتهای خانه میتوانید از مدلها و سبکهای مختلف استفاده کنید. هر سبکی حال و هوای مخصوص به خودش را دارد. 4 سبک سنتی ، مدرن ، کلاسیک و معاصر را میتوان از عمومی ترین استایل های مورد استفاده در ایران و بقیه کشورها برشمرد. مدل اتاق خواب را با بررسی این 4 سبک، میشود بهتر و جذاب تر انتخاب کرد.

سنتی
این سبک صمیمیت و خودمانی بودن خاص خودش را دارد. در سبک سنتی همیشه شما احساس آرامش دارید. رنگها در سبک سنتی ایرانی گرم و زنده هستند و این خود کمک به احساس سرزندگی میکند. اتاق خوابی که مدل سنتی طراحی و چیدمان شده باشد در نگاه اول شلوغ به نظر میرسد و این حس بخاطر طرحهای مرسوم در فرهنگ ایرانی است. البته شما میتوانید اتاقتان را مدل سنتی سرخپوست ها، آفریقایی، چینی یا هر مدل سنتی که مربوط به هرجای زمین باشد طراحی کنید.

مدل اتاق خواب
چیدمان گرم و دلنشین به سبک سنتی

اما اصولا مدلهای سنتی شلوغ هستند. چنین چیدمانی معمولا بخاطر شلوغی ذاتی خودشان میطلبند که نظم و ترتیب بیشتری داشته باشند. توجه به جزئیات، استفاده از وسایل قدیمی بازسازی شده، چیدمان متقارن و جفت از خصوصیات مدل سنتی است. میتوانید از یک تخت که با شمسه های چوبی آراسته شده با یک تشک سنتی پنبه ای استفاده کنید. قالیچه های قدیمی برای چنین سبکی مناسب هستند. و پارچه های گلدوزی شده هم گزینه خوبی برای روتختی و پرده حساب میشوند. میشود بجای چراغ خواب یا شمع از فانوس یا شمعدانهایی به شکل فانوس استفاده کنید.

مدل طراحی دکوراسیون سنتی حس سرزندگی بهتنون میده و یادآور خاطرات خوبه. تو این سبک میتونین از خیلی وسایلی که بی استفاده و کهنه شدن با کمی رسیدگی استفاده کنین.

مدرن
اگر دوست دارید اتاق خوابتان را به شیوه مدرن طراحی کنید باید بدانید که رنگ های غالب اتاقتان سرد و کمرنگ هیستند. استفاده از وسایل و تزئینات ریز و به تعداد زیاد در این مدل از طراحی کارایی ندارد. در سبک مدرن همه چیر حالت انتزاعی دارد و این سبک از شلوغی در تزئینات پرهیز میکند. در سبک مدرن تمایل به خلوتی و سادگیست.
اگر اتاق خواب شما کوچک سبک مدرن مناسب طراحی دکوراسون شماست. استفاده از انواع بافت ها و طرح های خلاصه شده و انتزاعی روال کار سبک مدرن است.

مدل اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب به سبک مدرن

در سبک مدرن استقبال چندانی از تقارن نمی شود و معمولاٌ با ایجاد تعادل بین وسایل هماهنگی لازم در فضا به وجود می آید. تختهایی از جنس MDF که با کمد و میز ارایش یا میز کار هماهنگ هستند. معمولا گوشه ها زاویه دار و تیز است. میتوانید یک پرده و ساده به پنجره آویزان کنید و قالیچه ای فانتزی کف اتاق پهن کنید. مثلا یک عکس بزرگ با افکتهای گرافیکی از خودتان میتواند روی دیوار باشد. یا اگر اتاق بزرگ است میتوانید دوچرخه قدیمی تا را ک دیگر قابل استفاده نیست، با حذف یک سری وسایل کنار اتاق قرار دهید.

سبک مدرن از شلوغی پرهیز میکنه. رنگای سرد و بی حالی که تو این سبک استفاده میشه کمک میکنه شبها راحت تر بخوابین و خواب عمیقی داشته باشین.

    
کلاسیک
مدل چیدمان کلاسیک همان سبک سنتی غربی است که قدری رنگ و روی عصر معاصر را به خود گرفته است. مدل اتاق خواب کلاسیک دل‌پذیر و جذاب است و یادآور تصاویر زیبا و سبک مجلل قرن‌های ۱۸ و ۱۹ میلادی است.
استفاده از تختهای چوبی با پرده های بلند در اطراف. منبت کاری روی لبه ها و پایه ها، رنگ تیر چوبها و نظم واضحی که در این چیدمان به چشم میخورد یادآور اتاق خواب اسکارلت اوهارا در فیلم برباد رفته است.

مدل کلاسیک برای اتاق خوابای بزرگ استفاده میشه چون اندازه وسایلش بزرگه و خرده ریزای زیادی داره. این سبک حس اشرافی و سلطنتی القا میکنه.

همه وسایل و عناصر باهم همخوانی دارند و احساس ثبات را به بیننده میدهند. روتختی و پرده معمولا پر رنگ هستند و از برق وسایل اجتناب میشود. چیدمان مدل کلاسیک مجلل به چشم می آید و البته نسبت به سایر سبکها گران تر است. برای چنین سبکی شما نیاز به یک اتاق خواب بزرگ دارید. استفاده از قاب عکس، شمعدان و چراغ خوابهای نقره ای و طلایی جلای خاصی به این طراحی میدهد.

 

اتاق خواب طراحی شده به سبک کلاسیک با رنگهای تیره و پرده های بلند

 

اتاق خواب طراحی شده به سبک کلاسیک و رنگ روشن بدون پرده

    معاصر
مدل اتاق خواب با دکوراسیون معاصر در واقع سبک رایج این روزهاست. در عین حال از هیچ قانون نوشته‌ای پیروی نمی‌کند و در هیچ سبک و روشی حتی در سبک مدرن جا نمیگیرد. استفاده از همه امکانات موجود با هر سبکی بسته به نیاز ما. در واقع اکثر ما اتاق خوابهایی به سبک معاصر داریم. همه امکان طراحی اتاقشان به یک سبک و مدل خاص را ندارند. بنابراین با امکانات موجود اتاقی طراحی میکنیم که هم نیازمان را برآورده کند و هم زیبایی داشته باشد.

مدل اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب به سبک معاصر. تلفیقی از همه سبکها

    

سبک معاصر همون مدلیه که بیشتر ما ازش استفاده میکنیم. ممکنه مدل تخت و میز با پرده و فرشمون یکی نباشه اما با رنگ بندی و یا یه وجه مشترک کوچیک میتونیم همخونی بین کل دکوراسیون اتاقمون ایجاد کنیم.

اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
برای دیدن دستورالعمل پاکسازی در هنگام شکستن، روشهای پیشگیری از خطر و جایگزین لامپهای کم مصرف
مقالات فنی و تخصصی بعدی ما را در ایمیلتان ببینید!
اگر از این مطلب خوشتون اومده، در خبرنامه لاله زار بلاگ عضو بشین. انتشار مطالب جدیدمون رو در ایمیلتون خبر میدیم!
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین