lalzaarblog

چیدمان اتاق خواب با وسایل ساده را یاد بگیرید و بی جهت هزینه نکنید!

299

چیدمان اتاق خواب با وسایل ساده را یاد بگیرید
و بی جهت هزینه نکنید!

اتاق خواب تقریبا خصوصی ترین بخش خانه شماست. مثل پذیرایی و نشیمن و آشپزخانه نیست که همه افراد خانه و مهمانها در آن تردد داشته باشند. شما میتوانید بیشتر سلیقه شخصیتان را در طراحی دکوراسیون آن دخیل کنید و با چیدمان اتاق خواب با وسایل ساده ، بدون صرف هزینه زیاد به زندگیتان رنگ جدیدی بدهید.

ملافه های قدیمی که البته سالم هستند گزینه خیلی مناسب و جالبی برای پرده اتاق خوابند. البته تأکید میکنم که سالم باشند. میتوانید با دوختن یک نوار پرده به ملافه طرحدار یا رنگی قدیمی آن را به پرده جدید تبدیل کنید و بدون هزینه قسمتی از دکور اتاق را تغییر دهید.
اگر خودتان یا اطرافیانتان کسی دستی بر نجاری و ساخت و ساز دارد میتوانید شلفهایی با اشکال مختلف درست کنید و در قسمتهای مختلف دیوار اتاق خواب نصب کنید. روی شلفها را با گلدانها کوچک و برگهای آویز، مجسمه های زیبا، کتاب، شمع و هر وسیله تزئینی دیگری که دوست دارید در اتاق خواب داشته باشید پر کنید.

 

 

باکسهای دیواری بجای کتابخانه

 

انواع شلفهای دیواری برای نظم دادن و مرتب کردن اتاق خواب

    

کاکتوسها گیاهان مناسبی برای اتاق خواب هستند. بو ندارند، گرده افشانی ندارند و حساسیت هم ایجاد نمیکنند. از این دسته گلها میتوان به گیاه پتوس یا همان پیچک معروف مادربزرگها اشاره کرد که مناسب اتاق خواب هستند. میتوانید با گیاهان، اتاق خود را بیارایید.
از وسایل قدیمی و شاید بدرد نخور برای دکور اتاق خوابتان استفاده کنید. مثلا یک چهارپایه نه چندان سالم قدیمی را تمیز کرده و رنگ بزنید. شاید یک چمدان قدیمی هم داشته باشید که دیگر قابل استفاده نیست. میتوانید با این دو وسیله یک میز زیبا و خاص برای کنار تخت داشت باشید.

همیشه تو کمدها و انباریها وسایلی پیدا میشن که خیلی قدیمی هستن و سالها بدون استفاده موندن. وسایلی که خاطره های زیادی ازشون داریم. میتونین با همون وسیله ها اتاق خوابتونو تزئین کنین.

در اتاق خواب به دلیل همان خصوصی بودن میتوانید مانور بیشتری روی قاب عکسها بدهید. از عکسهایتان در دکوراسیون اتاق خواب استفاده بیشتری بکنید. میتوانید با تکه پارچه های زیبا تابلو درست کنید. اما دقت داشته باشید که با کل سیستم طراحی اتاقتان همخوانی داشته باشد.
استفاده از بالش در اتاق خواب منحصر به تخت خواب نمیشود. میتوانید گوشه دنجی در اتاق را برای خودتان آماده کنید. با بالشهای مختلف رنگی جای نرم و مناسبی برای نشستن، لم دادن، کتاب خواندن و فکر کردن داشته باشید. بالشها میتوانند در اندازه ها و اشکال مختلف باشند.

چیدمان اتاق خواب با وسایل ساده

 نیازی نیست حتما از روتختی های گران قیمت بازار، روی تختتان پهن کنید. گاهی تنها انداختن یک ملحفه تمیز و اتو شده که طرح و رنگش به اتاقتان جلوه میدهد کافیست.
می‌توانید از وسایل مختلف برای کاربردهای جدید استفاده کنید. مثلاً از نردبان به عنوان قفسه‌ای برای مرتب کردن وسایل استفاده کنید.
اگر هزینه خرید کتابخانه و قفسه برای شما زیاد است، میتوانید از چند جعبه میوه چوبی یا هر جعبه محکمی برای چیدن کتابها، لوازم تحریر یا وسایل تزئینی استفاده کنید. کافیست آنها را خوب تمیز کنید و با سلیقه رنگشان کنید.

طراحی اتاق خواب با وسایل ساده

میتوانید چراغ‌هایی با نور قابل تنظیم روی دیوارها نصب کنید و اتاق را نورپردازی کنید. ریسه های ال ای دی قابلیت های فراوانی دارند. شما میتوانید با کارگذاشتن آنها لابلای پرده یا قفسه های کتابخانه یا زیر پایه های تخت به عنوان نور تزئینی شب از آن بهره ببرید و فضای اتاق را دگرگون کنید. این نوع از روشنایی علاوه بر اینکه نورپردازی ملایمی را به دکوراسیون اتاق خواب شما می دهد، آن را شاخص و برجسته می کند. فضای رمانتیک و نور ملایم این نوع از روشنایی ها خواب آرامی را برای شما به ارمغان می آورد.

جاهایی که به نظرتون نامربوط میان با نور بازی کنین. اتاق خواب جای خیلی مناسبی برای استفاده از نورهای تزئینیه.

چیدمان اتاق خواب با وسایل ساده

اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
برای دیدن دستورالعمل پاکسازی در هنگام شکستن، روشهای پیشگیری از خطر و جایگزین لامپهای کم مصرف
مقالات فنی و تخصصی بعدی ما را در ایمیلتان ببینید!
اگر از این مطلب خوشتون اومده، در خبرنامه لاله زار بلاگ عضو بشین. انتشار مطالب جدیدمون رو در ایمیلتون خبر میدیم!
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین