lalzaarblog

اتاق خواب و 5 نکته در چیدمان و نورپردازی

269

اتاق خواب و 5 نکته در چیدمان و نورپردازی

اتاق خواب بخش خصوصی یک خانه است. تردد سایر افراد خانواده و مهمانان در اتاق خواب کم است و همین امر فضای خصوصی و شخصی آن را جدی تر میکند. اتاق خواب محل آرامش، تفکر، خلوت و خوابیدن است. پس میتوانید بیشترین سلیقه شخصی را در طراحی آن استفاده کنید. حتی میتوانید در خانه ای که اتاق نشیمنش کاملا به سبک کلاسیک طراحی شده، اتاق خوابی مدرن داشته باشید.

اجباری نیست که اتاق خوابتون شبیه جاهای دیگه خونه باشه. یک سری محدودیتهای سلیقه ای توی اتاق خواب دیگه وجود ندارن. میتونین راحت تر اتاق خوابتونو طراحی و چیدمان کنین.

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب میتوانید از ابزار و وسیله های مختلفی که هر کدام مورد علاقه شما هستند یا خاطراتی را برایتان زنده میکنند استفاده کنید. نیازی به صرف هزینه های زیاد برای خرید وسیله نیست. حتی میتوانید خودتان با غلطکهای رنگ، دیوارها را رنگ آمیزی کنید. روی آنها طرح بزنید یا از نقاشی ها و کاغذهای رنگی برای پوشاندن بخشی از دیوار استفاده کنید.
بودن یک پنجره در اتاق خواب اتفاق بسیار خوبیست. اگر به دنبال خانه هستید حتما به این نکته توجه کنید که اتاق خواب خانه ای که انتخاب میکنید پنجره داشته باشد. نور عنصر بسیار مهمی در زندگی است. تابیدن نور آفتاب به داخل اتاق خواب میتواند در طول روز باکتریهای موجود روی رختخواب شما را از بین ببرد.

اتاق خواب
پنجره بخش مهمی در اتاق خواب است زیرا ورودی نور طبیعی به فضای اتاق است.

صبحی که با نورهای طلایی آفتاب آغاز میشود بسیار متفاوت است با صبحی که نور لامپ به صورتتان میخورد.
اگر امکان مانور دادن در اتاق را دارید، سعی کنید تخت خوابتان را طوری قرار دهید که از طرفین و پایین تخت جای حرکت داشته باشید. به این شکل شما از هر طرف که بخواهید میتوانید به تخت وارد یا از آن خارج شوید و امکان گذاشتن وسایل مورد نیاز در کنار تخت را هم دارید.

از نور بیشترین استفاده رو ببرین. نور آفتاب میتونه باکتریهای رختخواب شما رو از بین ببره. هر روز اجازه بدین یخورده نور به تختتون بتابه، بعد روتختی رو مرتب کنین.

معمولا در اتاق خواب از انواع مختلف چراغ خواب استفاده میشود. بسته به امکانات، اندازه اتاق و نور مورد نیازتان میتوانید از چراغهای رومیزی، دیواری، سقفی یا آویز استفاد کنید. اگر اتاق خواب شما اتاق کارتان هم هست، قطعا به نور بیشتری احتیاج دارید. میتوانید برای میز کار از چراغ مطالعه رومیزی با پایه متحرک استفاده کنید. یک لوستر یا چراغ سقفی برای نور عمومی اتاق داشته باشید و کنار تخت برای مطالعه یک چراغ دیواری استفاده کنید. تنوع در این زمینه بسیار بالاست و دامنه انتخاب وسیعی دارید.

اتاق خواب
تنوع استفاده از انواع روشنایی در اتاق خواب برای داشتن نور مورد نیاز

پرده اتاق خواب باید طوری باشد که در روز نور را کامل به داخل عبور دهد و در شب یا مواقع لزوم حجاب کاملی برای اتاق باشد. استفاده از دو پرده نازک و ضخیم گزینه بسیار مناسبی برای اتاق خواب است. البته کرکره ها هم بسیار خوب هستند. با یک چرخش ساده تاریک و روشن میشوند و محیط را برای شما آماده میکنند.
در اتاق خواب نیازی به قفسه های گران قیمت نیست. میتوانید قفسه های قدیمی را خودتان رنگ کنید و کنار هم بچینید. کمی سلیقه به خرج دهید، اندکی هم مطالعه کنید تا خودتان چیدمان اتاق خواب را طراحی کنید. ردپایی از خلق خویتان هم در این طراحی بجا می ماند.

پرده ای برای اتاق خوابتون انتخاب کنین که هم بتونه محل عبور نور باشه، هم حجاب اتاقتون باشه.

روتختی های قدیمی را مدام با هم عوض کنید. از طرح های چهل تکه برای روتختی استفاده کنید. این طرح در همه جای دنیا مرسوم ترین انتخاب برای روتختی است. با این کار شما یک روتختی منحصر به خودتان خواهید داشت که در هیچ کجای دنیا شبیهش پیدا نخواهد شد.
در آخر تأکید میکنم نظم و نظافت دو اصل جدا نشدنی برای آرامش هستند. گاهی یک اتاق از دید ما بسیار شلوغ است اما وقتی دقت میکنیم در عین شلوغی کاملا منظم است. اجازه ندهید گرد و خاک روی وسایل اتاق خوابتان باشد چون ایجاد حساسیت تنفسی میکند. روتختی را صاف کنید و کتابها را منظم بچینید. با این کارها حتما در اتاق خوابتان آرامش خواهید داشت.

اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
برای دیدن دستورالعمل پاکسازی در هنگام شکستن، روشهای پیشگیری از خطر و جایگزین لامپهای کم مصرف
مقالات فنی و تخصصی بعدی ما را در ایمیلتان ببینید!
اگر از این مطلب خوشتون اومده، در خبرنامه لاله زار بلاگ عضو بشین. انتشار مطالب جدیدمون رو در ایمیلتون خبر میدیم!
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین