lalzaarblog

دکوراسیون اتاق خواب و ایده های کاربردی و ساده

278

در هر خانه ای بخش استراحت از نشیمن و پذیرایی جداست. حتی در سوئیت های کوچک هم محل قرار گرفتن تخت یا رختخواب با پارتیشن از نشیمن جدا میشود. این رسم به آن معناست که اتاق خواب یا بخش خواب، یک حریم خصوصی است. به راحتی میتوان با یک طراحی دکوراسیون هوشمندانه این محیط را به جایی دلنشین برای آرامش و تفکر تبدیل کرد. میتوانید از نهایت سلیقه شخصیتان در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. فقط کافیست چند اصل اساسی را رعایت کنید.

اول از همه منظم باشید. در چیدمان و دکوراسیون اتاق خوابتان و البته هر جای دیگر از خانه، مهم نیست از چه سبک و وسایلی استفاده میکنید. اما باید همه چیر مرتب و منظم باشد. چه بسا اتاق هایی که با گران قیمت ترین تختها و میزها آراسته شده اند اما بدلیل عدم نظم و ترتیب و شلوغی بدون منطق نه زیبایی بصری دارد و نه میتوان در آن احساس آرامش داشت.

دکوراسیون اتاق خواب
کافیست همه چیز مرتب و تمیز باشد. نیمی از راه را برای چیدمان زیبا طی کرده اید

یکی از مهمترین مسائل در طراحی دکوراسیون رعایت تناسب است. موقع خرید وسایل اتاق به انداره اتاقتان هم توجه کنید. اگر تخت بزرگی را در یک اتاق کوچک بگذارید نه تنها امکان تردد خودتان را از دست میدهید بلکه به دلیل در هم رفتگی زیبایی تخت نیز به چشم نخواهد آمد و به مرور شما در آن اتاق احساس فشردگی و خفگی خواهید داشت. تخت، میز توالت، میز کار یا هر وسیله ای که در اتاق شما هست باید متناسب با اندازه اتاق باشد.

در اتاق خواب میتوانید تنوع بیشتری به چیدمانتان بدهید. میتوانید یک تخت کلاسیک با پرده های خوب داشته باشید و در کنارش مجسمه ای کاملا فانتزی و انتزاعی که شاید خودتان یا یکی از دوستانتان درست کرده بگذارید. در طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده از ابزار و وسیله های مختلفی که هر کدام مورد علاقه شما هستند یا خاطراتی را برایتان زنده میکنند روشی ساده و دلنشین است. میتوانید عکسهای مورد علاقه تان را بدون قاب روی دیوار بچسبانید و هر چند وقت یکبار آنها را تغییر دهید.

دقت کنین اندازه وسایلتون به اتاق بخوره. تخت زیبا و گرون قیمتی که کل اتاقو بگیره هیچ زیبایی و کارایی نداره! این یه نکته ساده در دکوراسیون اتاق خواب هست که باید در زمان خرید تخت خواب، بهش دقت کنین. اگه حواستون نباشه، مدتها یه تخت بزرگ، شما رو آزار میده و جای شما رو تنگ میکنه.

برای روتختی و پرده اتاق خواب اصلا نیاز نیست از اجناس گران قیمت بازار خرید کنید. کافیست پرده و روتختی به هم بیایند. حتی نیاز نیست که یک طرح باشند یا به اصطلاح ست باشند. فقط دقت کنید پرده اتاق خواب باید طوری باشد که در نور روز کامل از آن عبور کند و در شب یا مواقع لزوم حجاب کاملی برای اتاق باشد. استفاده از دو پرده نازک و ضخیم گزینه بسیار مناسبی برای اتاق خواب است. البته کرکره ها هم بسیار خوب هستند. با یک چرخش ساده تاریک و روشن شده و محیط را برای شما آماده میکنند.

دکوراسیون اتاق خواب
میتوانید پرده را با فرش، رنگ دیوار یا روتختی هماهنگ کنید.

برای رنگ آمیزی دیوارها هم خودتان با غلطکهای رنگ، دیوارها را رنگ آمیزی کنید. روی آنها طرح بزنید یا از نقاشی ها و کاغذهای رنگی برای پوشاندن بخشی از دیوار استفاده کنید. البته اجباری به این کار نیست. همیشه میشود از یک نقاش ساختمان کمک گرفت.

نقاشی دیوار با غلطک کار راحتیه. جدا از اینکه میتونه تفریح خوبیم باشه. میتونین هر سال رنگ دیوارای اتاق خوابتونو تغییر بدین. این یه تغییر مهمه در دکوراسیون اتاق خواب و هزینه زیادی هم نداره.

پنجره اتاق خواب خیلی مهم است. اگر تصمیم به خرید خانه دارید، حواستان باشد که اتاق خواب آن خانه حتما پنجره داشته باشد.  نور عنصر بسیار مهمی در زندگی ماست و تابش نور آفتاب به داخل اتاق هم زیبایی دارد و هم اینکه در سلامتی موثر است.

دکوراسیون اتاق خواب
پرده را هر مدلی که انتخای میکنید باید قابلیت عبور نور روز را داشته باشد

برای طراحی نور در اتاق خواب از انواع مختلف چراغ استفاده میشود. بسته به امکانات، اندازه اتاق و نور مورد نیاز، میتوانید از چراغهای رومیزی، دیواری، سقفی یا آویز استفاد کنید. تنوع چراغها و لامپها در این زمینه بسیار بالاست. اگر اتاق خواب شما اتاق کارتان هم هست، قطعا به نور بیشتری احتیاج دارید. میتوانید برای میز کار از چراغ مطالعه رومیزی با گردن متحرک استفاده کنید. در دکوراسیون اتاق خواب میتوانید نور عمومی اتاق را با یک لوستر یا چراغ آویز تامین کنید و در کنار تخت برای مطالعه از یک چراغ دیواری استفاده کنید.

اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
برای دیدن دستورالعمل پاکسازی در هنگام شکستن، روشهای پیشگیری از خطر و جایگزین لامپهای کم مصرف
مقالات فنی و تخصصی بعدی ما را در ایمیلتان ببینید!
اگر از این مطلب خوشتون اومده، در خبرنامه لاله زار بلاگ عضو بشین. انتشار مطالب جدیدمون رو در ایمیلتون خبر میدیم!
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین