lalzaarblog

پرده اتاق خواب و چند نکته ساده

229

در اتاق خوابهایی که پنجره دارند پرده نه تنها جزئی از دکوراسیون و زیبایی اتاق محسوب می شود بلکه حجاب اتاق نیز هست. اگر پنجره اتاق خواب شما مُشرف به خانه های دیگر یا کوچه و خیابان است و از بیرون به داخل دید دارد، باید در انتخاب دقت بیشتری داشته باشید. پرده اتاق خواب را طوری انتخاب کنید که قابلیت پوشش دادن داشته باشد و در عین حال در مواقع لزوم نور روز را به داخل خانه هدایت کند. میتوانید از دو لایه نازک و ضخیم استفاده کنید. برای ساعات روشنایی روز که نور آفتاب معمولا مانع دید فضای داخلی است پرده نازک که معمولا از جنس حریر یا توری است را بکشید و برای ساعات تاریکی که نور داخل خانه باعث دید بیشتر میشود پرده ضخیم تر حجاب اتاق باشد.

پرده نه تنها بخشی از زیبایی اتاق خوابه بلکه حجاب اتاقتونم هست. دقت کنین پرده ای که انتخاب میکنین بتونه نور خورشید رو از خودش عبور بده و در کنارش حریم اتاقم حفظ کنه.

پرده های کرکره ای گزینه مناسبی برای اتاق خواب هستند. میتوانید از انواع رنگ ها و طرح های آنها متناسب با طراحی و رنگ اتاقتان استفاده کنید. به دلخواه پرده ها را باز و بسته کنید و نور را به اندازه نیاز وارد اتاق کنید.

پرده اتاق خواب
مدلهای مختلف پرده مناسب اتاق خواب

رنگ پرده ارتباط مستقیمی با رنگ دکوراسیون اتاق شما دارد. یکی از رایج ترین و ساده ترین راه ها برای انتخاب رنگ و طرح پرده اتاق خواب، هماهنگ کردن آن با روتختی است. به شرطی که روتختی شما رنگ تیره نداشته باشد. پرده سیاه، قهوه ای سوخته یا سورمه ای و کلا رنگ های تیره برای پرده اتاق خواب پیشنهاد نمیشوند. میتوانید از رنگهای متضاد یا با طیفهای روشن همان رنگ تیره استفاده کنید. دقت کنید رنگ پرده نباید اتاق خواب شما را تاریک نشان دهد. همچنین باعث آرامش شما شود. اگر خواب راحت و بدون استرس میخواهید از آویختن پرده قرمز در اتاق خواب پرهیز کنید.

پرده اتاق خولب
هماهنگی پرده و دکوراسیون اتاق خواب

البته این نکته را باید یادآوری کنیم که در اتاق خوابهای بزرگ استفاده از رنگهای تیره منعی ندارد. یا در اتاق خوابی که سبک کلاسیک چیدمان شده پرده قهوه ای اتافاق غریبی نیست. اتاق های بزرگ با پنجره های بلند این امکان را به شما میدهند که از طیف گسترده تر رنگها استفاده کنید. اما در اتاق خواب کوچکی که پنجره کوچکی هم دارد به هیچ عنوان استفاده از پرده تیره صلاح نیست. با این کار نه تنها مانع ورود نور به داخل اتاق میشوید بلکه فضای اتاق هم کوچک و خفه نشان داده میشود.

رنگ پرده بستگی به اندازه اتاق خواب هم داره. برای اتاقهای کوچیک با پنجره های کوچیک از پرده روشن استفاده کنین. اما اگه اتاق خوابتون بزرگه و پنجره های قدی و بزرگ داره میتونین پرده رو تیره انتخاب کنین.

اگر اتاق خوابتان کوچک است پرده اتاق خواب را ساده انتخاب کنید. هرچه مدلدار تر و شلوغ تر باشد هیاهوی اتاقتان بیشتر میشود و آرامش شما کمتر میشود. در ضمن شستشوی پرده های پرچین سخت تر است و ممکن است فاصله بین شستن پرده زیاد شود. این اتفاق به دلیل جمع شدن گرد و خاک در لابلای پرده خوب نیست و باعث ایجاد اختلال در تنفس شما میشود.

برای اتاق خواب کودکان قوانین کمی ساده تر هستند. میتوانید پرده هایی را که طرح دار هستند انتخاب کنید. پرده هایی با طرح های کارتونی و فانتزی. یا تک رنگ های شاد. مثلا اگر روتختی فرزندتان با طرحی از شخصیت کارتونی مورد علاقه اش دارد میتوانید از یکی از رنگهای غالب طرح روتختی پرده برای اتاقش تهیه کنید. در بازر معمولا از طرح همه روتختی ها پارچه مناسب پرده هم وجود دارد.

پرده اتاق خواب
ست کردن پرده و روتختی و مبلمان اتاق خواب کودک

در اتاق نوزادان ولی دقت داشته باشید که پرده ها ضخیم باشند. نوزادان به خاطر پوست نازک و حساسی که دانرد نور آفتاب  آنها را دچار سوختگی و حساسیت کرده و تابش طولانی مدت برایشان ضرر دارد.

اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
برای دیدن دستورالعمل پاکسازی در هنگام شکستن، روشهای پیشگیری از خطر و جایگزین لامپهای کم مصرف
مقالات فنی و تخصصی بعدی ما را در ایمیلتان ببینید!
اگر از این مطلب خوشتون اومده، در خبرنامه لاله زار بلاگ عضو بشین. انتشار مطالب جدیدمون رو در ایمیلتون خبر میدیم!
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین