lalzaarblog

رنگ اتاق خواب – با رعایت نکات مهم و ساده اتاق خواب را به یک فضای آرامش بخش تبدیل کنیم!

858

برای طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب یک زوج قوانینی وجود دارد که شامل اتاق خواب افراد مجرد، نوجوانان و کودکان نمیشود. اتاق خواب برای یک زن و شوهر جدا از اینکه جایی برای آسودن، آرامش و کسب انرژی مجدد است، فضایی خصوصی برای در کنار هم بودن نیز هست. به همین دلیل توجه ویژه و خاص تری نسبت به رنگ اتاق خواب ، نور و مبلمان میخواهد.
اتاق خواب زوجین باید به طوری طراحی شود که همواره حس رمانتیک و آرامش‌ بخشی را به آنها القا کند. تخت، روتختی، تشک، كوسن، تابلوها، نور، دما، عطر محیط، پرده‌ها، میز لوازم‌آرایش، آینه، کمد، گل‌آرایی و نظم و آراستگی داخل اتاق همگی از جمله مواردی هستند که توجه به آنها بسیار اهمیت دارد.

رنگ اتاق خواب
ترکیب رنگ نامناسب برای اتاق یک زوج. استفاده از رنگهای سرد و بی روح برای دیوار، روتختی، پرده، کفپوش و چراغ خواب

رنگ کردن ساده ترین و سریع ترین راه تغییر دکوراسیون اتاق است. رنگ ها بیشترین تأثیر را بر احساسات می گذارند. در اتاق خواب نیز انتخاب رنگ دیوارها به عنوان رنگ پایه مهمترین تصمیمی است که برای طراحی دکوراسیون می گیرید.
برای تمام دسته ها بجز زوجین توصیه این است که در اتاق خواب از رنگهای ملایم استفاده کنند. اما برای زوجین پیشنهاد میکنیم از رنگهایی که هر دو نفر را به شوق می آورد استفاده کنند. استفاده از رنگهای خنثی، خاکستری، سفید و زرد گزینه مناسبی برای اتاق زن و شوهر نیستند. به طور کلی رنگ های گرم تاثیرگذارترند. شما در اتاقی که با ترکیب زرد و بنفش رنگ شده، انرژی زیادی دریافت می کنید. اما رنگهای سرد بیشتر حالت آرامش و سکون دارند. آرامشی که خواب آلودگی به همراه دارد و بیشتر به بیحالی قبل از خواب کمک میکند. دکوراسیون کامل به رنگ سفید اصلا گزینه مناسبی برای اتاق خواب زن و شوهرها نیست.

اتاق خواب یه جای خیلی خصوصی برای زن و شوهره. نیاز نیست رنگ و چیدمانش با بقیه خونه هماهنگ باشه. باید طوری باشه که به هر دو نفر انرژی بده.

در چین رنگ قرمز به معنای خوشبختی و شادی، در هند به معنای ازدواج و در غرب نمادی از عشق و افسانه است. اگر می خواهید شخصی ترین فضای خانه شما، گرم و پر از عشق باشد، در طراحی دکوراسیون آن از رنگ قرمز استفاده کنید. اگر به رنگ قرمز علاقه ای ندارید یا ترجیح می دهید از رنگ ملایم تری استفاده کنید، نارنجی انتخاب خوبی است.

رنگ اتاق خواب
انتخاب رنگ های پرانرژی در دکوراسیون اتاق خواب زوجین

این رنگ به فضای اتاقتان گرما و طراوت می بخشد. به بیان ساده یک منبع انرژی واقعی است. گزینه دیگر برای رنگ اتاق خواب طیفهای مختلف رنگ بنفش است. این رنگ نشانی از تجمل است. میتوانید برای دیوارها از درجه های مختلف این رنگ استفاده کنید و با این کار احساسات و خلاقیت شما برانگیخته خواهد شد.

زن و شوهرا مخصوصا زوج های جوون میتونن برای اتاق خوابشون از رنگ هایی مثل قرمز، نارنجی و تمام طیفهای بنفش استفاده کنن. این رنگا باعث ایجاد انرژی میشه.

استفاده مطلق از رنگ سفید، کرم یا خاکستری برای اتاق خواب زوجین توصیه نمیشود. اما اگر دوست دارید دیوار اتاق را سفید کنید یا ایانکه حق انتخاب دیگری ندارید و خانه از قبل رنگ شده، پیشنهاد ما این است که برای متعادل کردن فضای اتاق و بالا بردن سطح انرژی محیط از وسایل و تزئینات رنگی استفاده کنید. ترکیب رنگ خاکستری با نارنجی یا ترکیب رنگ کرم با بنفش انرژی و شادابی خوبی به فضا می دهد.

رنگ اتاق خواب
اگر نمیتوانید رنگ سفید یا خاکستری دیوار را تغییر دهید از ترکیب وسایل زنگی استفاده کنید

برای تزئین اتاق خواب زوجین یکی از بهترین وسایل شمع است. میتوانید از انواع شمعهای عطری استفاده کنید و شبها بجای چراغ خواب شمع روشن کنید. حتی رنگ شمع ها هم میتواند در طراحی اتاق شما نقش داشته باشد.
در اتاق خواب به نظم و نظافت خیلی اهمیت بدهید. این کار آرامش و امنیت برای شما و همسرتان به همراه دارد. به غیر از اینکه وسایل اتاق خواب را مرتب میکنید حتما وسایل اضافی را هم از آن خارج کنید. به یاد داشته باشید اتاق خواب شما و همسرتان محل نگهداری لوازم اضافی منزل نیست. اتاق‌خواب نباید حالت انباری داشته باشد.

اتاق خوابت زن و شوهرا باید خوشبو، مرتب و خالی از وسیله اضافی باشه. میتونین از شمعهای عطری یا انواع عودها استفاده کنین.

مناسب بودن اتاق خواب زن و شوهر بیشتر با میزان صمیمیت و آرامشی که در زوجین ایجاد می‌کند، محک زده میشود نه با میزان لوازم و اشیای مجلل و گران‌قیمت داخل آن. چیدن فرش، اسباب و اثاثیه و تابلوهای گران‌قیمت به تنهایی نمیتوانند عامل ایجاد آرامش، صمیمیت بین زوجین باشند. چه بسا خود به عاملی برای ایجاد تنش‌ تبدیل می‌شود.
اتاق خواب، اتاق کار نیست. بعضی از زوجین با لپ تاپ به تخت میروند در حالیکه چت میکنند یا مشغول حسابرسی هستند. ما حق نداریم در اتاق خواب مان از هر وسیله ای مانند لپ تاپ، کامپیوتر یا حتی تلویزیون استفاده کنیم. اگر احساس میکنید تلویزیون باعث می شود از همسرتان غافل شوید، آنرا از اتاق خواب خارج کنید.

اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین
برای دیدن دستورالعمل پاکسازی در هنگام شکستن، روشهای پیشگیری از خطر و جایگزین لامپهای کم مصرف
مقالات فنی و تخصصی بعدی ما را در ایمیلتان ببینید!
اگر از این مطلب خوشتون اومده، در خبرنامه لاله زار بلاگ عضو بشین. انتشار مطالب جدیدمون رو در ایمیلتون خبر میدیم!
اگه برای حل مشکل آنتن و تصویر تلویزیون نیاز به کمک دارین