جستجوی پیشرفته

سیم و کابل 

سیم و کابل

سیم و کابل لاله زار

سیم و کابل و انتخاب درست آن، یکی از مهمترین و در بعضی موارد تخصصی ترین کارهاست. سطح مقطع سیم و کابل، با توجه به آمپر مصرفی، بیشینه و کمینه دمای محیط، محل نصب که ثابت باشد یا متحرک و طول مسیر تعیین میشود.

از دیگر عوامل انتخاب سیم و کابل، کاربرد و شرایط محیطی است. شرایط محیطی مانند آب و رطوبت ، آتش ، دمای بالا، نویز و ضربات مکانیکی، هرکدام نوع سیم و کابل به خصوص خود را دارند. انتقال برق، انتقال سیگنالهای دیتا، انتقال سیگنال تلفن، انتقال دیتای شبکه، انتقال فرمان برای ماشینهای الکتریکی و ... از جمله کاربردهای سیم و کابل هستند.

زیرشاخه ها

 • سیم و کابل برق

  خرید سیم برق افشان، سیم برق مفتولی، سیم برق نیمه افشان، سیم برق دما بالا، کابل برق افشان، کابل برق مفتولی، کابل برق سه فاز (ارت دار)، کابل برق شیلد، کابل برق شیلد مسلح و کابلهای برق دما بالا، کابلهای ضد آب و کابلهای جوشکاری، در فروشگاه لاله زار

  کاربردهای سیم و کابل برق

  انواع سیم برق مانند سیمهای مفتولی، افشان و سیمهای با روکش نایلون، در ساختمانها و محیطهای صنعتی به کار میروند. سیم های افشان 1.5 و 2.5، بیشترین مصرف را در ساختمانهای مسکونی، تجاری و صنعتی دارند. سیمهای مفتولی 4 و 6 نیز در بخشهایی از تابلوهای برق ساختمانی به کار میروند. انواع کابل برق نیز در برق ساختمان و برق صنعتی به کار میرود. مثلا کابل مفتولی 4 در 1.5 یا 4 در 2.5 برای برق رسانی به کولر استفاده میشوند.

  کابل برق

  کابل برق، از دو یا چند سیم برق جداگانه تشکیل شده است. معمولا برای مصارف صنعتی و غیر ساختمانی از آن استفاده میشود. کابلهای برق نیز دارای دسته های مختلف کابل افشان، کابل مفتولی و کابلهای نیمه افشان هستند. برندهای مطرح کابل برق نظیر کابل البرز، کابل خراسان، کابل مشهد و کابل راد افشان، همچنین انواع کابل نظیر کابل برق زمینی، کابل برق آلومینیومی، کابل برق مسی را در این سایت ببینید و از لحاظ فنی با هم مقایسه کنید.

  سیم افشان

  اگر برای ساختمان خود به دنبال بهترین سیم افشان میگردید، باید مشخصات سیمهای مختلف را با هم مقایسه کنید و البته در هنگام خرید سیم برق، مراقب سیمهای تقلبی باشید. سیم برق استاندارد، جنس مس یا آلومینیوم دارد، روکش آن pvc یا نایلون است و متراژ کلاف آن، دقیقا ذکر میشود. در سیمهای تقلبی، به جای مس از ترکیب مس و آهن یا برخی مواد پلیمری استفاده میشود. یا اینکه روکش مس و مغزی آلومینیوم است. در برخی موارد، متراژ کلاف را 100 متر میگویند اما متراژ واقعی 5 تا 10 متر کمتر است. روکش غیر استاندارد را به راحتی و بدون دیدن ظاهر نمیشود تشخیص داد اما باید گفت که روکش غیر استاندارد بسیار خطرناک است و میتواند با اندک گرم شدن، آتش بگیرد.

  تعداد رشته های سیم افشان، و قطر هر یک از رشته ها نیز میتواند معیاری برای تقلبی بودن و اصل بودن آن باشد.

  سیم افشان خراسان، بهترین مارک سیم افشان موجود در بازار است و البته گرانترین مارک هم هست. شما برای خرید سیم و کابل، میتوانید از برندهای دیگر نظیر راد افشان سحر، البرز و سیم و کابل تک غرب، استفاده کنید. تمامی این برندها استاندارد هستند و در کاربردهای مورد تایید کارخانه، نظیر کاربردهای ساختمانی، قابل استفاده هستند.

  سایز سیم برق را چطور تعیین کنیم؟

  سایز سیم برق، بستگی به آمپر مصرفی و طول مسیر دارد. در ساختمانهای مسکونی، تجاری و صنعتی، استاندارد آمپر مجاز برای سیمهای مختلف وجود دارد. در سایت لاله زار، میتوانید برای انتخاب آمپر مناسب از فیلترهای سمت راست صفحه استفاده کنید. برای روشنایی در ساختمانها از سیم 1.5 و برای پریزها از سیم 2.5 استفاده میشود. البته اگر متراژهای شما از حدود متراژهای ساختمانی فراتر هستند، میتوانی از با استفاده از جدول مشخصات فنی سیم و کابلها، سایز سیم برق مورد استفاده خود را پیدا کنید.

  سیم ارت چه فرقی با سیمهای معمولی دارد؟

  سیم ارت فقط از نظر رنگ روکش، با بقیه سیمها فرق دارد و البته به همین دلیل، قیمت سیم ارت از سیمهای با سایز مشابه، کمی گرانتر است.

  قیمت سیم برق و کابل برق

  برای استعلام قیمت سیم افشان، قیمت سیم مفتولی و دیگر سیمها، همچنین قیمت کابل برق سه فاز و تک فاز، با شماره 02186036801 یا 09125886157 تماس بگیرید.

 • کابل مخابراتی و شبکه
 • کابل فرمان و ابزار دقیق
 • کابل آنتن و کواکسیال

  برندهایی نظیر کابل آنتن کرمان صادراتی، سیمیا، خراسان (افشارنژاد) در لیست محصولات آمده اند. با مقایسه این محصولات در کنار هم، شما میتوانید محصول مورد نیازتان را بهتر انتخاب کنید. همچنین در صفحه هر محصول، مشخصات فنی و کاربردهای آن را ببینید.

  انتخاب کابل آنتن از نظر نوع و قیمت

  خیلی وقتها در انتخاب محصولات تخصصی، به علت آشنایی نداشتن با موضوع، در میان قیمتها و برندهای مختلف، دچار سردرگمی میشویم. انتخاب کابل آنتن مناسب، شاید یکی از نیازهای شما باشد و با خود بگویید : چه کابل آنتنی برای من مناسب است؟

  اگر طول کابل مورد نیاز شما کمتر از 15 متر است، به سراغ کابلهایی بروید که در عنوان آنها پسوند 3C را میبینید. این کابلها در بازار به کابل آنتن معمولی یا کابل آنتن ساده معروف هستند. اگر طول کابل مورد نیاز شما از 15 متر بیشتر است، یا پهنای باند بالاتری را میخواهید دریافت کنید، باید از کابلهایی استفاده کنید که در عنوان آنها کلمه 4.5C آمده است. این کابلها در بازار عموما به کابل آنتن صادراتی معروف هستند. کابلهای معمولی 3C، به علت ساختار و مواد مصرفی، قیمت بسیار پایینتری نسبت به کابلهای 4.5C دارند.