دستگاه تست چند منظوره MFT1553 برند Megger

 • در انبار موجود است

نام دستگاه : MFT1553 MULTIFUNCTION TESTER WITH BLUETOOTH® COMMUNICATIONS

برای بررسی جزئیات دقیق دستگاه، میتوانید، کاتالوگ دستگاه را دانلود کنید.

دستگاه تست چند منظوره، تست عایق، تداوم،  RCD و  Loop

سری های MFT1500 متشکل از تمامی ویژگی های ضروری مورد نیاز برای تست خانگی، تجاری و صنعتی مطابق با استاندارد بین المللی و مقررات ملی سیم کشی شامل ( BS7671  شانزدهمین امین ویرایش مقررات سیم کشی) و استاندارد اروپایی EN61557 می باشد.

سری MFT1500 در دو گزینه موجود است: استاندارد MFT1501 و MFT1502. که شامل امکاناتی اضافه مفیدی همچون صفحه نمایش با نور پس زمینه و محدوده قابل انتخاب کلید، و همچنین شامل پروب خاص کید روشن میگر، می باشد. هر دو سری، حتی بدون کمترین تجربه نیز، به سادگی قابل استفاده می باشد.

 

دستگاه تست چند منظوره، تست عایق، تداوم،  RCD و  Loop

سری های MFT1500 ، از صفحه نمایش انالوگ/ دیجیتال میگر استفاده می کند. قسمت آنالوگ، خوانش های نوسان دار را نشان می دهد، در حالی که قسمت دیجیتال، نتایج دقیق ثبت شده را نشان می دهد. تمامی توابع تست، از پنل اصلی بدون هیچ محدوده پنهانی یا توابعی برای فراموش شدن، قابل انتخاب هستند.

 •        محدوده تضمین شده تست حلقه بدون تریپ 
 •         استفاده اسان و شهودی از دستگاه
 •         دارای محدوده قابل انتخاب و نور پس زمینه صفحه نمایش
 •         طراحی آرگونومیک
 •         پروب کلید روشن

نمونه ای از دستگاه تست چند منظوره برند میگر سری MFT1500

توابع خاص دستگاه تست چند منظوره، تست عایق، تداوم،  RCD و  Loop

 • اندازه گیری ولتاژ (Voltage Measurement) : ولت متر AC/DC ابزاری برای اندازه گیری ولتاژ تغذیه مستقل از هر تابع تست دیگری و حذف نیاز به ولت متر مجزا ندارد. انتخاب اتوماتیک AC  یا DC تا 270 V ac/dc است.

 •  تست تداوم (Continuity Testing) :

تداوم 200 میلی آمپری از 0.01 اهم تا 99.9 کیلو اهم از همه جریان مورد نیاز برای تست هادی جریان حلقه نهایی عبور می کند.

تست اتوماتیک تداوم: از لحظه ای که پروب های تست با مدار تماس برقرار می کنند اغاز شده و اجازه تست سریع با هر دو دست را می دهد.

زنگ هشدار سریع تست تداوم: یک صدای هشدار بسیار سریعی و بدون هیچ تاخیری برای هر تست بوده و باعث حفظ زمان باارزش اپراتور می شود. این تست شامل یک بررسی ایمن و سریعی برای حضور ولتاژ بعنوان پروب های متصل به مدار، می باشد.

آستانه تغییر زنگ هشدار (Buzzer): محدوده ای که بوزر تست تداوم صدا را متوقف می کند، را کنترل می نماید.

سیم نول هدایت کننده: مقاومت تست را ذخیره کردده و حتی اگر دستگاه خاموش شود، این مقدار را از نتایج تست تداوم کم می کند و این موضوع باعث کاهش شانس احتمالی خطاهای اندازه گیری می شود.

 

 •  تست عایق (Insulation Testing) :

تست عایق در 250V ,500V ,1000V  برای تست کاربردهای ولتاژ ضعیف استفاده می شود. یک هشدار 1000 ولتی از قبل برای انجام تست عایقی 1000 ولتی، فراهم می شود.

هشدار جریان موثر: زمانی که اندازه گیری تداوم یا عایقی انجام می شود، یک هشدار جریان موثر بر روی صفحه نمایش داده می شود و اگر به جریانی با ولتاژ بیشتر از 25 ولت (15 ولت برای تست مداوم) متصل شود، هشدار صدا دار پخش می شود.

قفل امن: در ولتاژ بیشتر از 55 ولت، در طی تست عایقی و تداوم، دستگاه، بصورت اتوماتیک هشدر داده و باعث حفاظت کامل اپراتور و مانع هر گونه تستی و هر اسیب تصادفی می شود.

دشارژ اتوماتیک: امکان دشارژ اتوماتیک و ایمن همه جریان ها بعد از تست عایق، از شوک های ناگهانی  ناشی از شارژ ذخیره شده در طول کابل یا بعد از قطع اتصال، جلوگیری می کند.

 •  تست حلقه (Loop Testing) : 

تست حلقه جریان ضعیف: یک تست حلقه 0.01 اهم سه سیمه بدون تریپ است برای جلوگیری از تریپ RCD  از یک تست حلقه پیچیده 15میلی امپری، استفاده می شود. این تست بدون تریپ، اطمینان می دهد زمانی که تست امپدانس حلقه انجام می شود RCD تریپ نخواهد داد.

تست حلقه جریان قوی: در 25 امپر یک تست حلقه سریع را فراهم می کند. جایی که RCD نصب نشده باشد یا برای اندازه گیری Ze در سمت ورودی یک RCD استفاده می شود.

ولتا تغذیه و نمایش قطب: پس از اتصال به تغذیه اصلی قطب و ولتاژ، برای نشان دادن سیم کشی صحیح سوکت تحت تست یا اتصالات تست، نشان داده می شوند.علاوه بر این، این تابع یک هشدار ولتاژ موثر در هنگام تست عایقی و تدارم فراهم می کند.

تابع فاز فاز: تست های حلقه فاز - زمین و فاز - نوترال امکان پذیر است. هیچ خطری ناشی از اتصال سه فاز ناگهانی وجود ندارد.  

ولتاژ تغذیه وسیع: اجازه اندازه گیری حلقه از 55 ولت تا 480 ولت را می دهد. هیچ خطری ناشی از اتصال ناگهانی در طی فازها وجود ندارد.

جریان اتصال کوتاه: یک محدوده PSC اختصاص داده شده، با استفاده از حلقه جریان قوی 25 امپری، برای اندازه گیری سریع جریان های حلقه، هم در بیرون سوکت هم تخته توزیع، فراهم شده است. محدوده PSC از یک امپر تا 19.9 کیلو امپر با دقت 1امپر، 10 امپر و 100 امپر، بسته به محدوده، می باشد. تمامی تست های PSC و حلقه، بصورت اتوماتیک، تنظیم می شوند.

 •  تست آر سی دی (RCD Testing) :

محدوده تست RCD  از 10 میلی امپر تا 1000 میلی امپر می باشد. تمامی RCD های استاندارد از 10 میلی امپر تا 1000 میلی امپر بطور کامل پشتیبانی می شوند. تمامی تست های استاندارد RCD با زاویه فاز 0 و 180 درجه در دسترس هستند.

تست شیب RCD، جریان تریپ RCD را اندازه می گیرد. تست شیب، جریان واقعی تریپ روی همه محدوده RCD را به جای زمان تریپ، نشان می دهد. این تست برای تشخیص تریپ های نویزی RCD گزینه ای ایده ال می باشد. جریان از 1/2I تا x1I در 200ms افزایش می باید.

تست RCD حساس به Dc گزینه ای است که راه حلی برای تست RCD های حساس به dc فراهم می کند.

 

 

 

 

 

 • انگلستان
 • 1.44 کیلوگرم
 • 15 (طول) - 8.5 (عرض) - 23.5 (ضخامت) سانتیمتر
 • 5- تا 40+ درجه سانتیگراد
 • 90%RH در 40 درجه سانتیگراد
 • IP54
 • ابزار تست و اندازه گیری
مــزایا
مــعایب