دستگاه تست باطری BITE3 برند Megger

 • در انبار موجود است

نام دستگاه : Battery Tester BITE 3

دستگاه BITE 3 برای اندازه گیری سلامت باطری استفاده میشود. یکی از قابلیتهای این دستگاه، تست صحت باطری به صورت آنلاین است. یعنی میتواند باطری را در حین کار کردن تست کند.

این دستگاه قابلیت اندازه گیری جریانهای شناور و ripple دار را دارد.

همچنین، دارای سیستم عامل ویندوز، 32MB حافظه و 100 مگابایت هارد میباشد.

برای بررسی جزئیات دقیق دستگاه، میتوانید، کاتالوگ دستگاه را دانلود کنید.

دستگاه تست باتری میگر - The megger Battery Impedance Test

ویژگی های دستگاه تست باتری:

 • اندازه گیری مقاومت داخلی، ولتاژ، ظرفیت و دمای باتری
 • تعیین صحت سلول های اسیدی
 • تست آنلاین محاسبات سلامت/ خرابی/ در استانه خرابی باتری
 • اندازه گیری امپدانس، مقاومت اتصال و ولتاژ سلول
 • دارای سیستم عامل ویندوز CE و 32MB حافظه
 • اندازه گیری جریان شناور و ریپل دار
 • دارای نرم افزار مدیریت PowerDB LITE

دستگاه تست باتری:

در دستگاه تست امپدانس باتری BITE3 برند میگر، با اندازه گیری پارامترهای مهم باتری به تعیین صحت سلول های سرب - اسید پرداخته می شود BITE3. یکی از ساده ترین ابزارها برای استفاده می باشد. BITE3 امپدانس سلول، ولتاژ سلول، مقاومت داخلی، مقاومت کانکتور intercell و جریان ریپل دار را اندازه گیری می کند و در اولین فرصت، قبل از شروع تست، جریان شناور و قسمت های هارمونیک جریان ریپل دار را اندازه می گیرد. حتی یک انالایزر طیفی برای نشان دادن قسمت های هارمونیک جریان ریپل دار وجود دارد که دارای سیستم عاملی است که می توان از طریق اینترنت به روز رسانی کرد تا از پشتیبانی چندین زبان استفاده کرد.

اجزای داخلی یک باتری سرب-اسید

اجزای داخلی یک باتری سرب-اسید

مزایا دستگاه تست باتری:

 • محاسبه امپدانس بصورت اتوماتیک و ذخیره نتایج به منظور تصمیم گیری سریع
 • اتصال سری به یک کامپیوتر برای اپلود اطلاعات ذخیره شده و دانلود اطلاعات از PowerDB
 • اندازه گیری محدوده وسیعی از ظرفیت باتری ها
 • تست آنلاین باتری بدون نیاز به خرابی باتری و وجود خطرات کمتر برای تست باتری در مقایسه با تست بار و سایر روش ها
 • ذخیره بیشتر از یک میلیون سلول اطلاعاتی در هر رشته، بدون نیاز به توقف، دانلود، حذف و ادامه.
 • اپدیت سریع و اسان نرم افزار و سیستم عامل برای PowerDB و BITE3 با استقاده از اینترنت
 • عدم نیاز به مهارت برنامه نویسی، استفاده بسیار اسان از PowerDB ، توانایی کاملا کاربردی نرم افزار باتری برای ذخیره سازی اطلاعات و داده ها بعنوان هارد درایو
 • توانایی PowerDB برای وارد کردن تصاویری همچون عکس، نمودار و ترموگراف. این موضوع به بررسی بصری سند، پیکربندی رشته ها، روش های نصب یا سایر جنبه های سیستم های باتری، کمک می کند. تصاویر و داده ها با یکدیگر ذخیره شده و بدین طریق امکان دسترسی راحت و اسان می باشد.

دستگاه تست باتری - the battery impedance test equipment

دستگاه تست باتری - the battery impedance test equipment

کاربرد دستگاه تست باتری
به دلیل عواملی همچون، درجه حرارت، تاریخچه دشارژ شدن، طول عمر، شرایط محیط و ...امپدانس داخلی یک باتری، افزایش و ظرفیت آن کاهش می یابد. BITE3 امپدانس داخلی و ولتاژ dc را برای سلول های سرب - اسید اندازه گیری می کند. همچنین برای داشتن ارزیابی بهتری نسبت به دستگاه های تک بعدی، مقاومت کانکتور intercell ، جریان شناور و ریپل دار و قسمت های هارمونیک دار جریان ریپل دار را اندازه می گیرد.
نرم افزار مدیریت باتری Power DB
Power DB نرم افزار قدرتمندی است که سازماندهی و انالیز اطلاعات ثبت شده ی تست باتری را انجام می دهد و همچنین اجازه ی پیکره بندی ابزار BITE3 و انتقال داده از BITE3 به Power DB را می دهد.
Power DB اجازه می دهد تا ولتاژ، امپدانس، مقاومت های strap، درجه حرارت سلول همچنین جاذبه خاص را دنبال کنید. علاوه بر این، جریان ریپل دار، جریان شناور، درجه حرارت محیط و مکانی برای عکس IR یا نمودار یا گرافیک را نیز نمایش می دهد.
Power DB اجازه می دهد از سه خط قرمز، زرد و سبز بمنظور مقایسه سریعتر و آسانتر سلول ها در برابر هشدار و محدوده خطا، استفاده شود. این عمل امکان تشخیص سریعتر و اسانتر سلول های ضعیف یا رشته های قدیمی را می دهد.
این نرم افزار دارای دو ورژن می باشد: نرم افزار رایگان Powerd DB LITE و نرم افزار کامل Power DB. علاوه بر ویژگی های لیست شده در بالا، Powerd DB LITE به محاسبه اطلاعات پایه، میانگین امپدانس و مقدار میانگین strap میپردازد و به کاربر اجازه ورود لوگو خود را می دهد. از امکانات دیگر Power DB امکان مشاهده دو نمودار خطی یا میله ای می باشد.
Power DB بصورت کپی خریداری شده و علاوه بر داشتن تمامی توابع Powerd DB LITE، تقریبا تمامی محصولات میگر را نیز پشتیبانی می کند و به کاربر اجازه ادغام اطلاعات از محصولات مختلف در یک گزارش را می دهد. و همچنین به کاربر اجازه ایجاد گزارش های سفارشی را نیز می دهد.

روند تست باتری
نحوه عملکرد دستگاه تست باتری بدین گونه است که وقتی باتری در حال کار کردن است، BITE3 پس از قرار دادن سرب - اسید در ترمینال های سلول، سیگنال جریان متناوبی را به سلول اعمال می کند، و در مرحله بعد به اندازه گیری افت ولتاژ می پردازد و از این طریق امپدانس باتری محاسبه می شود.
در طی هر اندازه گیری، امپدانس با واحد اهم اندازه گیری شده، و پس از نمایش بر روی صفحه نمایش، ذخیره می شود. همچنین مقادیر ولتاژ dc، مقاومت اتصال و جریان های شناور و ریپل دار، نمایش داده شده و ثبت می شوند. اندازه گیری جریان شناور و ریپل دار بصورت جداگانه ابتدای تست انجام می شوند. چرا که طبق قانون کیرشهف، جریان در تمام قسمت های اتصالات سری رشته یکسان است. تمامی این داده ها با یکدیگر کمک می کنند تا صحت کل مسیر رشته برق باتری از صفحه ترمینال تا صفحه ترمینال مشخص شود (با اندازه گیری جریان ریپل دار و قسمت های هارمونیک دار)

در روش جدید اندازه گیری patent-pending دیگر نیاز به سنسور جریان clamp-on نمی باشد. این روش، بعنوان بهترین روش اندازه گیری جریان با یک شنت محسوب میشود. از انجایی که باتری دارای strap های بسیار زیادی می باشد. به اسانی با اندازه گیری مقاومت یک strap می تواند بعنوان یک شنت برای اندازه گیری جریان شناور و ریپل دار استفاده شود.
ابتدا، دستگاه تست باتری، یک جریان متاوبی به کانکتور بین سلولی (intercell) اعمال می کند و با اندازه گیری افت ولتاژ کانکتور بین سلولی به محاسبه مقاومت کانکتور بین سلولی می پردازد. سپس بهره strap را بدون جریان دستگاه اندازه می گیرد و از محاسبات ریاضی برای محاسبه جریان های ریپل دار و شناور و مقاومت کانکتور بین سلولی استفاده می کند.
گزینه CT می تواند با string های کوتاه بصورت موازی برای اندازه گیری "جریان escape" استفاده شود.
در سایر روش ها جریان اندازه گرفته نمی شود و ممکن است در صحت باتری ها در این نوع از پیکره بندی ها اغراق شود. با استفاده از CT از طریق اندازه گیری جریان واقعی در سلولی که تست می شود، نتایج بهتری حاصل می شود.
PowerDB می تواند اطلاعات string header (با خط پایه و محدوده) در داخل BITE3 با اخرین اطلاعات (حتی اگر با BITE دیگری اندازه گیری شده باشد ) دانلود کند. سپس با استفاده از منو، به اسانی، به سایت وارد شده و شروع به خوانش می کند. زمانی که به پایان رسید، تست بسته شده و string بعدی شروع می شود.
محاسبات تست، برای تحلیل بیشتر داده ها در روند طولانی تری به راحتی در رایانه دانلود می شود. 

 • IEC61010-1
 • انگلستان
 • 2.6 کیلوگرم
 • 23.7 (ارتفاع) - 10 (عرض) - 22 (طول) سانتیمتر
 • 0 تا 40+ درجه سانتیگراد
 • 90 تا 264 ولت
 • ابزار تست و اندازه گیری
مــزایا
 • تست باطری در حین کار
 • اندازه گیری امپدانس، ولتاژ و مقاومت داخلی
مــعایب